דברי פתיחה \ רבקה שוורץ – עו"ד מייסדת מן המיצר

במשך שנים גבהה חומה של שתיקה על קולם הכואב של נפגעים, ילדים וילדות, שהפכו לבגירים והורים בעצמם לילדים, נשאו בחובם כאב בלתי נסבל, שלא היתה לו כתובת, שלא היה לו מקום, שנתקל בגדר של אי הכלה וחוסר יכולת שיתוף בחווית הפגיעה, שהלכה והתרחבה בתוכם והשליכה על כל פרט בחייהם.

את מן המיצר הקמנו לפני עשור, בדיוק למטרה זו, הסרת חומות השתיקה וסיוע לכל נפגע ונפגעת לצאת מן המיצר אליו נפלו שלא מרצונם.

ניגשנו למשימה בדחילו ורחימו, מתוך שליחות של קודש להיות שם לעזר למתמודדים מחד ולמנוע חלילה את המקרה הבא.

מתוך מטרה ברורה שהצבנו לעצמינו שלא יהיה אדם ללא כתובת, שלא יהיו נפגע או נפגעת אחת שנאלצים להתמודד עם מציאות כאובה לבדם, שלא יהיה הורה אחד שלא ידע לזהות חלילה פגיעה בילדו ושכל אדם באשר הוא, הורה, מורה, נער/ה יל/ד שלא ידע את זכויותיו מחד וחובותיו מאידך על מנת שנוכל יחד ליצור חברה מוגנת ובריאה.

במשך העשור האחרון עמלנו במן המיצר להגשים את המטרה, ליווינו אלפי נפשות כואבות מחד וצמאות למידע מאידך; היינו שם בכאב מחד ובהתרת הספק מאידך; היינו לצידם בהליכי חקירה ומשפט קשים מנשוא ונשאנו איתם יחד את השלכות הפגיעה בנסיון למצוא מזור לכאבם; הובלנו שיח של מוגנות; קידמנו וקיימנו כנסים וסדנאות שמטרתם מניעת המקרה הבא חלילה ויצירת קרקע חברתית בריאה.
כך עשינו במשך עשור וכך נמשיך להיות כתובת לכל אחת ואחד באשר הם, כי לאף אחד ואף אחת לא מגיע להתמודד לבד עם הנטל הכבד.

פרות המאמץ ניכרים בשטח, יותר ויותר אבק מוסר משטיח השתיקה, יותר ויותר נפגעים יודעים שהם לא לבד, שאף אחד לא יכול לקחת מהם ללא רשותם את החוסן האישי.

יחד עם צוות מן המיצר נמשיך לפעול ליצירת חברה מוגנת ובריאה, לשאת את קולם של הנפגעים בפני הרשויות השונות, לשאת עימם את המשא הכואב שחרש תלמים בגופם ונפשם ונמשיך להוות סמן של אור מחד והתרעה מאידך ויחד נקדם עולם בטוח יותר לכולנו.

מן המיצר קראתי י-ה
ענני במרחב י-ה

רבקה שורץ – עו״ד
מייסדת מן המיצר

פוסטים אחרונים

טור אורח \ מירי אורגל - עו"ד - מתנדבת בארגון

טור אורח \ מירי אורגל - עו"ד - מתנדבת בארגון

כעורכת דין המתנדבת ב'מן המיצר' אני מלווה את הנפגעות בבית…
אני לא יודעת מי אני, בת כמה אני ואיפה אני

אני לא יודעת מי אני, בת כמה אני ואיפה אני

לא כואב לי, לא כואב לי כלום, זה רק הלב…
היא רק מייחלת, להצליח, רק לא להתרסק במסע

היא רק מייחלת, להצליח, רק לא להתרסק במסע

אנשים רעים שהיו אמורים להגן עליה, שברו אותה, והיא כמו…