על העמותה

עמותת מן המיצר

מן המיצר הנו ארגון וולנטרי, הפועל משנת 2012, למען רווחת נפגעי עבירה במגזר החרדי, נושא את קולם בפני החברה הישראלית בכלל והחברה החרדית בפרט, בפני רשויות החוק ומערכת המשפט ופועל ליצירת חברה מוגנת ובריאה יותר בכל הקשור למודעות, התמודדות עם מקרי תקיפה מינית, ומניעתם.

ארגון מן המיצר הוא הראשון ויחיד מסוגו במגזר החרדי, המעניק שירותי יעוץ והכוונה לנפגעי עבירה, הן בצד המשפטי והן בצד הנפשי.

עורכי הדין ב"מן המיצר" מעניקים לווי וייצוג משפטי לנפגעי עבירה במגזר החרדי. תוך שהם נושאים קולם של הנפגעים ומלווים אותם בכל שלבי ההליך המשפטי לשם קידום זכויותיהם מול הרשויות, הן בהליך הפלילי, הן בהליך האזרחי, הן בהליך הנזיקי מול הפוגע והן בלווי מול רשויות הרווחה והביטוח הלאומי, בלווי בוועדות לקביעת מצב נפשי, תוך שמירה על אינטרס הנפגע, על כבודו ושמירת שמו הטוב, עם דגש על צרכיו כחרדי.

אנו פועלים בשיתוף פעולה עם ארגוני הסיוע הנפשי השונים המעמידים לרשות הנפגעים סיוע ולווי רגשי ונפשי, על מנת לקבל כלים כיצד להתמודד עם הפגיעה, כמו גם כלים שיאפרו לנפגעים להתמודד לאורך ההליכים המשפטיים, באם יבחרו לפתוח בכאלה.

ארגון 'מן המיצר' שם אל ליבו את העובדה כי דווקא במגזר החרדי, חסרה מודעות לזכויות נפגעי העבירה, ברוב המקרים אין הנפגע מודע כלל לעובדה שיש לו זכות כלשהי להתערבות בהליך המשפטי והוא מוצא את עצמו מושלך בין הכיסאות, ללא ייצוג הולם, כאשר גם אם הוא נחשף לזכויותיו כנפגע, הוצאות עו"ד הינן מעבר ליכולתו, והוא מוותר עליהן לטובת טיפול בלעדי, של מערכת האכיפה והתביעה במדינת ישראל.

כמו כן, ארגון 'מן המיצר', מעלה את נושא המלחמה בעבירות מין במגזר החרדי, לשיח הציבורי. באמצעות כנסים מודעות ומוגנות לקהל הרחב. וכן, באמצעי התקשורת המתאימים והאפשריים לצורך העלאת המודעות ויצירת הרתעה בקרב פוגעים פוטנציאליים בתוך המגזר וכן לדעת שיש מי שישא את קולם של הנפגעים בכל מקרה של פגיעה.

ארגון מן המיצר מלווה ברבנים, אשר שמו לנגד עיניהם את טובת הנפגעים והיא בלבד, הם מעניקים תמיכה וסיוע לנפגע בכל שלב וזאת עד להבאת השקט לנפשם של הנפגעים.

למול עינינו עומדת מטרה אחת והיא – טובת הנפגע, בין אם יבחר בהליך משפטי ובין אם יבחר בלווי מקצועי, יעוץ וטיפול רגשי ונפשי בלבד. מטרתינו להגן על נפש הנפגע, בלבד, הכלים העומדים לרשותינו, הינם אמצעי לקראת הגשמת מטרה נעלה זו.

מן המיצר קראתי לך –
יחד נפעל למען חברה בריאה ומוגנת,
יחד נפעל למען עתיד ילדינו.

האנשים מאחורי העמותה

עו”ד רבקה שוורץ

יוזמת ומקימת ארגון מן המיצר

פעילה חברתית, בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדיניות ציבורית של האוניברסיטה העברית. את ההתמחות עשתה בפרקליטות המדינה (פלילי) ראש תחום פרקליטות פלילית וסגנית יו"ר לשכת עורכי הדין במחוז ירושלים. חברת סגל חוץ בקריה האקדמית אונו, חברת ועד מנהל בארגון זק"א וחברת דירקטוריון בחל"פ ביתר. בעלת משרד עו"ד העוסק בתחום הפלילי ומשפחה.

יוחאי גומרי

רכז תחום נפש

רחל אופק

חברת ועד מנהל

שושנה בניסטי

חברת ועד מנהל

עו״ד מירי אורגל

מלווה ומייצגת נפגעות ונפגעים מול הביטוח הלאומי

עו״ד אילנית נאמן

מלווה ומייצגת
נפגעות ונפגעים

עו״ד דלית ליטן

מלווה ומייצגת
נפגעות ונפגעים